жовтня 2, 2014

Книги, як люди, є різні… У кожної своя доля, своє призначення, своє місце в історії, літературі, сьогоденні, минулому і майбутньому. Одні читаються легко і швидко, на одному диханні, як кажуть. Інші потребують терпіння, часом чималих зусиль і волі…Одні пишуться на догоду загалові, інші, щоб чогось навчити загал, треті – щоб зробити приємне авторові.

Але є ще четверті – це книги знакові, епохальні, обпалені вогнем подій, що вирішують долю народів, країн та націй. Такі книги здатні кликати до звершень, революцій, звитяг і водночас у них назавжди закарбований злет людської гідності, нескореності, дух свободи, біль втрати, готовність до самопожертви заради утвердження правди і справедливості. Сторінки таких книг обмиті слізьми тих, хто оплакував героїв, завдяки котрим виборюється гідне сьогодення і майбутнє для народу, що повстав проти кровопивць,  які уважали його за непотріб, за німого раба, руками якого лише множаться їхні статки.

Саме такою є книга «Небесна Сотня», Антологія майданівських віршів. Її неможливо прочитати відразу – надто сильні почуття та емоції охоплюють серце і душу, коли читаєш рядки віршів, розміщених на її сторінках. Я би радив читати її щодня, по сторінці чи двох впродовж року… Саме так можна правдиво збагнути ціну, котру заплатили герої України, що відтепер і довіку носитимуть ім’я «Небесна Сотня»…

Коли читаєш «Антологію», то часом просто фізично відчуваєш полум’я вогню і запах диму, бачиш наяву, змальоване авторами поезій.  Деталі і образи щоразу постають перед очима, наче Фенікс із попелу…

«Небесна Сотня» унікальна ще й тим, що у ній віддзеркалені злиті воєдино, поєднані одним змістом помисли різних людей, практично з усієї України і зарубіжжя. Кожен вірш – це або живе свідчення очевидця або оголений і зболений нерв, крик душі людини, душу і серце котрої обпалив вогонь подій, що сталися на Майдані впродовж 2013-2014 рр.

Будучи сучасником подій, що нині відбуваються в Україні, до глибини душі переймаючись ними, підносячи до Бога молитву за Україну і віддаючи вічну пам’ять героям,  вважаю для себе за честь бути серед авторів цієї книги – книги, котра вже вписана в історію нашої держави.

Низький уклін жертводавцям, упоряднику пані Лесі Воронюк, видавництву «Букрек», усім, хто причетний до появи книги на світ.

Слава Україні! Слава героям! Не забудемо вас! Пам’ятатимемо!

 

З повагою і подякою,

Тарас Коковський

5 серпня 2014 року

Тернопіль

Tags: , , , , , , , ,