квітня 28, 2013

Майбутні журналісти –   студенти інституту філології та журналістики Житомирського державного університету ім. Івана Франка 25 квітня зустрілися  із Лесею Воронюк-Волошиною – українською письменницею, журналістом  телеканалу СТБ.

Зокрема, вона завітала до Житомира з презентацією  своєї прозової збірки «Записки на зап’ястях», а також  провела практичний семінар на тему «Сучасна практична журналістика в Україні».

В Житомирській області письменниця вперше представляла свої книги у 2011 році під час проекту «Міст добра заради життя» ЖОМГО «ХХІ покоління», що виступила ініціатором і даного візиту.

Спочатку пані Леся читала уривки зі своєї збірки, яку можна було придбати за 25 гривень, а потім ділилася секретами професійної журналістики. «Журналісти – це останні романтики. Нормальні люди в журналістику не йдуть. Так кажуть і це правда, – констатувала журналістка з досвідом Леся Воронюк на зустрічі в Житомирі. (З 2005 до 2011  року вона працювала журналістом новин телевізійної служби «Чернівецький репортер», була автором культурно-історичної передачі «Невідомі Чернівці». З 2011 року – журналіст і сценарист телеканалу СТБ). – Ви повинні знати, що журналістика – це перш за все ненормований графік і робота у вихідні та свята. Коли всі відпочивають чи святкують, ви маєте писати чи знімати сюжет про це. Проте, йдучи у журналістику, треба знати не лише свої обов’язки, але й права, озброївшись законодавчою базою у цій сфері. Ви маєте знайти таку редакцію чи телеканал, де вам буде працювати найкомфортніше. Не треба говорити про залежні чи незалежні ЗМІ, бо в Україні обидва поняття трактуються не правильно. Перші – це ті, що залежні від влади, так звані провладні, а інші – не незалежні, а просто опозиційні і мають власника. Тому варто обрати те ЗМІ, що максимально збігається з вашими поглядами чи думками, і де на вас не тиснутимуть. Якщо знайти таке місце не вдається, можна піти і інтернет-простір і писати про те, що замовчується чи не афішується. Однак у такому випадку є свої нюанси».

Крім порад, журналістка поділилася зі студентами, як їй вдалося потрапити на СТБ і що обрала цей канал, адже там найбільше створюють власної продукції і є поле для творчості. Також вона відзначила, що на СТБ вона забезпеченіше матеріально більше ніж письменниця чи журналістка, але все ще мріє, що колись зможе забезпечити усі свої потреби.

Нині вона працює журналістом і називає це роботою, яку повинна виконувати, та пише власні твори та видає їх. Між літературою і журналістикою визначає єдину грань – це настрій. Журналістів і студентів називає стрижнем суспільства, бо за ними майбутнє і за ними всі йдуть.

Юлія ДЕМУСЬ  http://www.1.zt.ua/news/kultura/zhurnalistka-stb-ta-pismennitsya-lesya-voronyuk-voloshina-rozkrivala-v-zhitomiri-sekreti-svoyeyi-profesiyi.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________

Українська письменниця та журналіст телеканалу СТБ зустрілася зі студентами Житомирського державного університету імені Івана Франка, щоб розповісти тонкощі журналістської роботи та презентувати власну книжку.

Зустріч відбулася в тісному крузі єдинодумців, та це зовсім не завадило, адже прийшли ті, кому це дійсно потрібно. Леся Воронюк захопила аудиторію з перших хвилин знайомства, свою лекцію вона розпочала з презентації книжки «Записки на зап’ястках», де вона описала життя простої української дівчини. В ході презентації поетеса цитувала деякі твори з книжки, що дало змогу студентам побачити справжню Лесю Воронюк.

Та все ж таки головною метою приїзду молодої поетеси та журналістки було розповісти майбутнім акулам пера про всі тонкощі не простої журналістської роботи. Вже на початку своєї розповіді вона зазначала, що бути журналістом – це одна з найважчих робіт, адже у таких людей не буває вихідних, відпусток чи свят. Журналіст завжди має бути готовий вийти на роботу.

– В журналістику йдуть останні романтики, нормальні люди обирають нормальні професії – зазначає Леся Воронюк.

Проте, це не єдина проблема з якою може стикатися журналіст зі своєю роботою, адже не достатня кількість знань в правовій сфері призводить до відповідних негативних наслідків. Тому поетеса та журналіст Леся Воронюк наполегливо рекомендувала всім, хто планує займатися цією справою професійно вивчати право та не боятися звертатися до правоохоронних органів за допомогою. Головне – не боятися та йти до кінця.

Тетяна Сиропятова http://www.youngjournalist.org/news/37

П.С. Щиро дякую за організацію зустрічі молодому, талановитому та неймовірно активному голові ЖОМГО “ХХІ покоління” Віталію СІВКУ!